| ASIN | B08P2C2GXF |
| Best Sellers Rank | #48,077 in Computers ( See Top 100 in Computers ) #320 in Network Switches |
| Case material type | Plastic |
| Current rating | 0.01 Amps |
| Data transfer rate | 1000 Megabits Per Second |
| Global Trade Identification Number | 00790069453304 |
| Interface type | RJ45 |
| Item model number | DGS-1100-08V2 |
| Item weight | 0.7 Pounds |
| Language | English |
| Manufacturer | D-Link Systems, Inc. |
| Product dimensions | 14.6L x 8.3W x 2.8H centimeters |