✨ Elevate Your Experience with Tush Cush! ✨
Hello Cake Tush Cush is a premium silicone and water-based personal lubricant specifically formulated for anal use. This 3.3 fl oz hybrid lube offers a unique blend of comfort and longevity, ensuring a smooth experience without drying out. Made with high-quality ingredients and free from harmful additives, it is safe for use with condoms and proudly manufactured in the USA.
C**L
Great lube.
For those who are not familiar with the brand this is a great brand to use this particular lube works as advertised.
A**S
Cush for the Push
Worth it. I hate the back door, but this made it easy and fun
B**.
Great product
Lasts a long time, and does exactly what it should
A**R
Not messy
This lube is great if you want something that’s not sticky or messy. It goes on smooth and absorbs well, leaving no stains or residue. The downside is that it doesn’t last super long—you’ll probably need to reapply during longer sessions. But overall, it’s a good option if you want something clean and easy to use.
J**R
Good Stuff
Works like it’s supposed to.
G**.
X̌x
Body is extremely very sensitive,so it was a pleasure to use
A**R
TO EXPENSIVE
$20.70 DELIVERED FOR 3.3 fl oz/100mL OR $6.27 PER fl oz. THAT'S $802.56 PER GALLON! FOR A PRODUCT THAT IS MOSTLY WATER.Knowing it was expensive, I decided to test it. The first thing I did was place it in warm water, cold lube....no way! The bottle has two little holes on the bottom allowing water into the hollow space of the bottle. For 3-4 days, every time I picked up the bottle, water would run out. WHY?Additionally, it seems to dry quick requiring to use more.THERE IS NO WAY THIS COSTS ANYWHERE CLOSE TO THIS AMOUNT TO MANUFACTURE!Product Ingredients are listed in order based on volume from the largest volume ingredient descending in order to the smallest volume ingredient. WATER IS THE FIRST INGREDIENT. I believe personal lube of any type or brand is extremely over priced. This one is just off the chart for me.I cannot in my mind justify this. Big business is taking advantage of the consumer in very difficult times.BUYER BEWARE!Since the cost of living rising to unbelievable levels, I breakdown the cost of anything I buy that comes packaged in more than one quantity.Kleenex for example has cubes and boxes packaged with the following number of sheets/box:50 Sheets/Box, 56 Sheets/Box, 60 Sheets/Box, 68 Sheets/Box, 72 Sheets/Box, 75 Sheets/Box, 85 Sheets/Box, 100 Sheets/Box, 120 Sheets/Box, 125 Sheets/Box, 130 Sheets/Box, 144 Sheets/Box, 160 Sheets/Box, 190 Sheets/Box, 210 Sheets/Box.And then there is single ply, 2ply, 3 ply, with moisturizer, soothing lotion, ultra soft, trusted care facial, etc. I have found many times across many different products, the smallest package is cheaper than the bulk buy, by a considerable amount. Food products too.Do the math when shopping people, you will be surprised by what you find. Sorry for the left turn off topic.
D**N
Check your allergies before buying lol
Found out I'm allergic to it the hard way.... Yay. Feels good and slick when it doesn't burn tho lol
Trustpilot
4 days ago
1 day ago